Anasayfa / Genel / BASINA VE KAMUOYUNA

BASINA VE KAMUOYUNA

SML Etiket fabrikasında 28 Ocak günü işten atılan üyelerimiz ile birlikte 3 Şubat günü itibaren fabrika önünde direniş çadırımızı kurarak mücadelemizi sürdürdük.

Mücadelemizi fabrika önünde sürdürmekle kalmayıp, SML Etiketin üretimini yaptığı firmaların önlerine giderek orada da haklılığımızı ve taleplerimizi haykırdık.  Ve haykırmaya devam edeceğiz.

İşçilerin iradesini hiçe sayarak, işçilerden habersiz toplu iş sözleşmesine imza atan, işçilere açıklama yapmak için bile tenezzül etmeyen işbirlikçi DİSK Tekstil bürokratlarından ve SML Etiket yönetiminden hesap sormaya devam edeceğiz.

Sendikalar işçilerin öz örgütlülükleridir. Sendikalara çöreklenmiş ihanetçilerden, işbirlikçilerden ve bürokratlardan hesap sormak için mücadeleyi büyütmeliyiz.

SML etikette karşı mücadelemizi çadır direnişi biçimiyle şimdilik sonlandırıyoruz. SML’nin üretimini yaptığı, DECATHLON, H&M, MANGO, TOMMY HİLFİGER, ZARA ve fabrika önünde farklı biçimlerde mücadelemizi sürdüreceğiz

Tüm duyarlı kamuoyunu da mücadelemize destek için SML’nin üretim yaptığı mağazalarda dayanışma eylemleri yapmaya davet ediyoruz.

Direniş çadırımıza gelerek dayanışma içerisinde bizimle birlikte olan tüm üye, direnişçi dostlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ederiz.

Dev Tekstil

Tekstil Grup TİS süreci başladı! Haklarımız ve geleceğimiz için mücadeleye!

Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası (TTSİS) ile Teksif, Öz İplik-İş, DİSK Tekstil sendikaları arasında gerçekleşecek, …